ساختمان مسکونی کردستان

سازنده: شرکت ساختمانی پارسازه

ساختمان مسکونی کردستان در سال 1393 توسط شرکت ساختمانی پارسازه منطبق بر استاندارد ملی شماره 14253 باعنوان "تعیین معیار مصرف و استاندارد مصرف انرژی ساختمانهای مسکونی" طراحی شده است. این ساختمان براساس بازرسیهای انجام شده موفق به کسب رتیه D در استاندارد برچسب انرژی ساختمان گردید.

وضعیت معماری و پوسته ساختمان:

دیوارهای ساختمان درمجاورت هوای بیرون دارای 8 سانتیمتر عایق پشم سنگ، در مجاورت همسایگی دارای 5 سانتیمتر عایق پشم سنگ می‌باشد و سقف نهایی با 10 سانتیمنر عایق پلی استایرن و کف ساختمان با 10 سانتیمتر عایق پشم سنگ عایق بندی حرارتی شده است. ساختمان مجهز به پوشش بام سبز می‌باشد و پنجره های ساختمان از نوع دوجداره با قاب UPVC می باشند که جزییات اجرا شده در ساختمان، الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را رعایت نموده است.

وضعیت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان:

سیستم گرمایش ساختمان پکیج چگالشی مرکزی می باشد و سیستم سرمایش آن داکت اسپلیت ابا اینورتر و مجهز به ترموستات اتاقی است. که سبب شده تا در مصرف انرژی در این بخش صرفه جویی گردد.

درمجموع ساختمان مذکور در مقایسه با ساخت و سازهای رایج کشور در وضعیت مطلوبی از نظر آسایش حرارتی ومصرف انرژی قرار دارد. در شکل زیر وضعیت مصارف انرژی بخشهای مختلف ساختمان نشان داده شده است. 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
سازنده: شرکت ساختمانی پارسازه
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی پارسازه

سازندگان و تامین کنندگان