ساختمان اطلس دیباجی

سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس

ساختمان مسکونی اطلس دیباجی در سال 1394 توسط شرکت ساختمانی اطلس منطبقبر استانداردملی شماره 14253 با عنوان "تعیین معیار مصرف و استاندارد مصرف انرژی ساختمانهای مسکونی" طراحی شده است. این ساختمان براساس ممیزی و شبیه‌سازی طراحی انجام شده، موفق به کسب رتبه C در استاندارد برچسب انرژی ساختمان گردید.

وضعیت معماری و پوسته ساختمان:

در طراحی ساختمان اطلس دیباجی با توجه به نوع ساختمان و موقعیت منطقه، لوکس بودن به عنوان اولین هدف بوده است و در این ساختمان سعی شده ‌است ضمن رعایت تمامی اصول و بافت منطقه بمنظور رضایت مشتری، الزامات انرژی نیز مدنظر باشد، برای این منظور علاوه بر اینکه اجرای ساختمان با بلوک های بتن سبک گازی (AAC) و پنجره‌های دوجداره، الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را رعایت می‌کند، نسبت به اجرای 5 سانتیمتر عایق پلی اورتان و جایگزینی پنجره‌های دوجداره با پنجره سه جداره که لایه داخلی آن از نوعLow-Eمی‌باشد، اقدام گردیده است. همچنین سقف نهایی و کف روی پارکینگ ساختمان دارای 10 سانتیمنر عایق پلی استایرن می‌باشد. جزییات اجرایی ساختمان با چنین اجرایی بسیار فراتر از الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان می‌باشد.

وضعیت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان:

سیستم گرمایش ساختمان، دو دستگاه دیگ آبگرم فولادی بوده که به عنوان راهکار پیشنهادی با پکیج چگالشی مرکزی با مصرف بسیار کمتر انرژی و بازدهی بالاتر جایگزین خواهد شد. سیستم تهویه ساختمان شامل 9 دستگاه هواساز کامپکت و 10 دستگاه هواساز توکار کانالی می‌باشد. سرمایش ساختمان نیز توسط 10 دستگاه مینی چیلر تراکمی اسکرال هواخنک تامین می شود.

درمجموع ساختمان مذکور در مقایسه با ساخت و سازهای رایج کشور در وضعیت بسیار خوبی از نظر آسایش حرارتی و مصرف انرژی قرار دارد.در شکل زیر وضعیت مصارف انرژی بخشهای مختلف ساختمان نشان داده شده است. 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
سازنده: شرکت ساختمانی پارسازه
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی پارسازه

سازندگان و تامین کنندگان