ساختمان اطلس فرمانیه

سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس

ساختمان اداری-مسکونی اطلس فرمانیه در سال 1393 توسط شرکت ساختمانی اطلس منطبقبر استانداردملی شماره 14253 باعنوان "تعیین معیار مصرف و استاندارد مصرف انرژی ساختمانهای مسکونی" طراحی شده است. این ساختمان براساس ممیزی و شبیه‌سازی طراحی انجام شده، موفق به کسب رتبهC در استاندارد برچسب انرژی ساختمان گردید.

وضعیت معماری و پوسته ساختمان:

در طراحی ساختمان اطلس فرمانیه با توجه به نوع ساختمان و موقعیت منطقه، لوکس بودن به عنوان اولین هدف بوده است و در این ساختمان سعی شده‌است ضمن رعایت تمامی اصول و بافت منطقه بمنظور رضایت مشتری، الزامات انرژی نیز مدنظر باشد، برای این منظور علاوه بر اینکه اجرای ساختمان با بلوک های بتن سبک گازی (AAC) و پنجره‌های دوجداره، الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را رعایت می‌کند، نسبت به اجرای 5 سانتیمتر عایق پلی اورتان و جایگزینی پنجره‌های دوجداره با پنجره سه جداره که لایه داخلی آن از نوع Low-E می‌باشد، اقدام گردیده است. همچنین سقف نهایی و کف روی پارکینگ ساختمان دارای 10 سانتیمنر عایق پلی استایرن می‌باشد. جزییات اجرایی ساختمان با چنین اجرایی بسیار فراتر از الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان می‌باشد.

وضعیت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان:

سیستم گرمایش ساختمان شامل پکیج چگالشی مرکزی جهت بخش مسکونی ساختمان و پکیج چگالشی دیواری جهت بخش اداری ساختمان می باشد. سرمایش ساختمان در بخش مسکونی توسط 13 دستگاه مینی چیلر تراکمی اسکرال هواخنک و در بخش اداری توسط دو دستگاه داکت اسپلیت تامین می شود.

انرژی های تجدیدپذیر:

در ساختمان اداری-مسکونی اطلس فرمانیه، از 4.25 کیلووات سلول فوتوولتائیک به منظور تولید برق از انرژی خورشیدی استفاده میشود، که این موضوع در کنار سایر تکنولوژیهای کم مصرف مورد استفاده در ساختمان، سبب گردیده تا ساختمان به رده انرژی C دست یابد.

درمجموع ساختمان مذکور در مقایسه با ساخت و سازهای رایج کشور در وضعیت بسیار خوبی از نظر آسایش حرارتی و مصرف انرژی قرار دارد.در شکل زیر وضعیت مصارف انرژی بخشهای مختلف ساختمان نشان داده شده است. 

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH
سازنده: شرکت ساختمانی پارسازه
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی ایرانیان اطلس
سازنده: شرکت ساختمانی پارسازه

سازندگان و تامین کنندگان